راهنمای ابزار های پخش زنده

آموزش کلی نحوه استفاده از ابزار ها:

برای استفاده از ابزار ها، از پنل کاربری روی گزینه ابزار ها کلیک کنید و از منوی باز شده ابزار مورد نظر خود را انتخاب کنید و بعد از انتخاب به صفحه مربوط به ابزار انتقال داده میشوید. برای استفاده از ابزار ها شما باید در برنامه ای که از طریق آن استریم میکنید(مثلا OBS یا StreamLabs یا ...)، یک صفحه اینترنتی را با پشت زمینه خالی و بدون رنگ نمایش دهید. اگر از برنامه OBS استفاده میکنید در قسمت Srouce ها یک Browser Source جدید بسازید و لینک ابزار که در صفحه مربوط به آن ابزار نوشته شده است را در داخل قسمت لینک Browser Source قرار دهید و Height و Width را نسبت به ابزار یا اندازه کادر مورد نظر باید تایین کنید که در ادامه درباره اندازه هر ابراز بصورت جداگانه توضیح داده خواهد شد. برای ابزار هشدار حمایت جدید Height پیشنهادی 1080 و Width پیشنهادی 1920 میباشد. برای بقیه ابزار ها هر اندازه ای که انتخاب کنید ابزار سعی میکند که کادر را پر کند و اندازه محتوای ابزار نسبت به اندازه انتخاب شده تغییر میکند که کادر پر شود. بقیه تنظیمات Browser Source را میتوانید بدون تغییر رها کنید و دکمه OK را بزنید و ابزار شما نمایش داده خواهد شد. در بقیه برنامه های مشابه OBS تنظیمات هم تقریبا مشابه خواهند بود.
اگر به هر دلیلی قصد دارید که لینک فعلی یکی از ابزار های خود را باطل کنید که آن ابزار دیگر از طریق آن لینک در دسترس نباشد میتواتید از طریق دکمه ‘باطل کردن و تغییر لینک این ابزار ‘ که در صفحه تمامی ابزار ها هست این کار را انجام دهید.
با استفاده از دکمه پیش نمایش که داخل صفحه تمامی ابزار ها هستند میتوانید پیشنمایشی از ابزار را در محیط مرورگر مشاهده کنید.
هر ابزار مشخصات و تنظیمات مربوط به خود را دارد که در ادامه بصورت جداگانه توضبحات مربوط به هر ابزار داده خواهد شد.
جهت جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی، از آخرین نسخه مرورگر Google Chrome برای استفاده از سایت و ابزار ها استفاده کنید و این مرورگر را بعنوان مرورگر پیش فرض سیستم عامل انتخاب کنید تا برنامه ای که از طریق آن پخش زنده انجام میدهید، از مرورگر پیش فرض سیستم عامل که Chrome است برای نمایش ابزار ها استفاده کند.
بزودی آموزش تصویری از نحوه استفاده از ابزار قرار داده خواهد شد.

ابزار هشدار حمایت جدید:

عملکر این ابزار به این شکل است که بلافاصله بعد از انجام شده حمایت جدید، مشخصات آن حمایت نمایش داده خواهد شد که میتواند همراه با پخش صدایی و با تنظیمات و شکل و شمایل دلخواه شما باشد. در این ابزار نام حامی، مبلغ حمایت و توضیحات وارد شده توسط حامی نمایش داده میشود. این ابزار بطور کامل قابل سفارشی سازی است و شما میتوانید به دلخواه خود شکل و شمایل و مشخصات ظاهری هشدار را تغییر دهید که در ادامه بیشتر توضیح داده خواهد شد. این ابزار هر 3 ثانیه بروزرسانی میشود و اگر هشداری برای نمایش داده شدن وجود داشته باشد نمایش داده میشود. توجه داشته باشید که تا زمانی که هشدار جدیدی برای نمایش داده شدن وجود نداشته باشد، هیچ محتوایی در این ابزار وجود نخواهد داشت.
محتوای درون این ابزار در وسط کادر انتخاب شده برای Browser Source نمایش داده میشوند و نسبت به اندازه کادر انتخاب شده، اندازه محتوای این ابزار تغییر نمیکند. مقادیر پیشنهادی برای کادر این ابزار، Height= 1080 و Width= 1920 میباشد که هنگان ساخت Browser Source میتوانید آنها را تعیین کنید یا در تنظیمات Browser Source میتوانید آنها را تغییر دهید.
در این ابزار شما میتوانید پشت زمینه یا چهار طرف کادر مشخصات حامی و یا بعد از توضیحات حامی عکس یا فیلمی قرار دهید. همچنین شما میتوانید صدایی انتخاب کنید که همراه با نمایش داده شدن هشدار پخش شود. مدت زمان باقی ماندن هشدار روی صفحه و میزان تاخیر نمایش داده شدن مشخصات حامی و توضیحات حامی قابل تغییر است. شما میتوانید موقعیت کادر مشخصات حامی روی تصویر پشت زمینه اش را به دلخواه خود تغییر دهید.
با استفاده از گزینه 'نمایش هشدار حمایت جدید برای تست' میتوانید هشداری را بعنوان تست نمایش دهید که در صورتی که ابزار در مرورگر یا برنامه استریم در حال استفاده باشد هشدار تست نمایش داده میشود.

تنظیمات تصاویر و فیلم های ابزار:

در صفحه مربوط به ابزار هشدار با استفاده از قسمت 'تصاویر و فیلم های ابزار' میتوانید در پشت زمینه یا چهار طرف کادر مشخصات حامی تصویر یا فیلمی قرار دهید.
برای انتخاب عکس یا فیلمی برای این قسمت ها در کادر قسمت مورد نظرخود، 'روش روش انتخاب فایل' را در صورتی که قصد دارید محتوای این قسمت را از لینک مستقیمی دریافت کنید، بر روی لینک قرار دهید و در صورتی که قصد دارید فایلی از روی کامپیوتر خود انتخاب کنید بر روی 'فایل محلی با برنامه اشتراک فایل ریمیت' قرار دهید و اگر قصد دارید محتوایی در آن قسمت وجود نداشته باشد گزینه نداشته باشد را انتخاب کنید. (اگر فایلی بر روی کامپیوتر شما هست و قصد استفاده از آن در ابزار ها را دارید پیشنهاد میشود از روش اشتراک فایل با برنامه اشتراک فایل ریمیت استفاده کنید و از روش آپلود کردن فایل و لینک دادن استفاده نکنید ولی اگر از قبل لینک فایلی را دارید پیشنهاد میشود از روش لینک دادن استفاده کنید.) سپس در قسمت 'نوع فایل' عکس یا فیلم بودن فایل مورد نظر خود را انتخاب کنید. اگر قصد دارید محتوا را از لینک دریافت کنید در قسمت 'لینک یا نام فایل' لینک مستقیم فایل را وارد کنید و در صورتی که قصد دارید از کامپیوتر خود فایلی انتخاب کنید میتوانید توسط توضیحاتی که در مطلب برنامه اشتراک فایل ریمیت گفته شده است این کار را انجام دهید (برای مشاهده مطلب 'برنامه اشتراک فایل ریمیت' اینجا کلیک کنید). هیچ محدودیت حجمی یا اندازه ای برای فیلم ها یا تصاویر انتخاب شده وجود ندارد. برای آپلود تصاویر و دریافت لینک آنها، سایت www.PicoFile.com پیشنهاد میشود ولی برای آپلود صدا ها یا ویدیو ها بدلیل اینکه برای این نوع فایل ها این سایت لینک مستقیم ارائه نمیدهد، از این سایت استفاده نکنید و از روش اشتراک فایل با برنامه اشتراک فایل ریمیت استفاده کنید که نسبت به روش آپلود فایل و لینک دادن مزایای زیادی دارد ولی اگر با سایت دیگری آشنایی دارید که لینک مستقیم به فایل های آپلود شده ارائه میدهد میتوانید از آن سایت استفاده کنید. توجه داشته باشید که لینک ها باید لینک مستقیم به فایل باشند و نه لینک صفحه دانلود فایل یا صفحات دیگر. پیشنهاد میشود در صورت امکان از روش اشتراک فایل با برنامه اشتراک فایل ریمیت برای استفاده از فایل ها در ابزار ها استفاده کنید.
تنظیمات پیشفرض این قسمت به این شکل است که فقط پشت زمینه مشخصات حامی محتوا دارد و لینک عکس پشت زمینه https://reymit.ir/overlay/stream donation.png است و نوع فایل عکس است و نوع انتخاب فایل لینک است و بقیه مکان ها هیچ محتوایی ندارند و روش انتخاب آنها بر روی 'نداشته باشد است'.
تصویری از تمامی مکان هایی که محتوا ها قرار میگیرند
بعد از ایجاد هرنوگه تغییرات حتما برای اعمال تغییرات روی دکمه 'ذخیره تغییرات' کلیک کنید.

تنظیمات کلی:

صدای هشدار حمایت جدید:

برای تغییر صدایی که با نمایش داده شدن هشدار پخش میشود، از کادر 'صدای هشدار حمایت جدید' که در قسمت 'تنظیمات کلی' است استفاده کنید. ورودی 'روش انتخاب فایل' را در صورتی که قصد دارید صدای هشدار را از لینک مستقیمی دریافت کنید، بر روی لینک قرار دهید و در صورتی که قصد دارید فایلی از روی کامپیوتر خود انتخاب کنید بر روی 'فایل محلی با برنامه اشتراک فایل ریمیت' قرار دهید و اگر قصد دارید صدای هشداری وجود نداشته باشد گزینه نداشته باشد را انتخاب کنید. با استفاده از ورودی 'میزان صدا' میتوانید بلندی صدا را تغییر دهید. اگر قصد دارید صدای هشدار را از لینک دریافت کنید در قسمت 'لینک یا نام فایل' لینک مستقیم فایل را وارد کنید و در صورتی که قصد دارید از کامپیوتر خود فایلی انتخاب کنید میتوانید توسط توضیحاتی که در مطلب برنامه اشتراک فایل ریمیت گفته شده است این کار را انجام دهید (برای مشاهده مطلب 'برنامه اشتراک فایل ریمیت' اینجا کلیک کنید). توجه داشته باشید که لینک ها باید لینک مستقیم به فایل باشند و نه لینک صفحه دانلود فایل یا صفحات دیگر
تنظیمات پیشفرض این قسمت به این شکل است که لینک صدای هشدار https://reymit.ir/overlay/coin.mp3 است و میزان صدا بر روی 100% است و نوع انتخاب فایل لینک است.
بعد از ایجاد هرنوگه تغییرات حتما برای اعمال تغییرات روی دکمه 'ذخیره تغییرات' کلیک کنید.

زمانبندی ها:

برای تغییر مقدار زمان نمایش داده شدن هشدار تا قبل از مخفی شدن آن از کادر 'زمانبندی ها' که در قسمت 'تنظیمات کلی' است استفاده کنید. در ورودی 'مدت زمان نمایش هشدار (به ثانیه)' مدت زمانی که قصد دارید هشدار در حال نمایش داده شدن بماند را به ثانیه وارد کنید. در ورودی های 'میزان تاخیر نمایش مشخصات حامی (به ثانیه)' و 'میزان تاخیر نمایش توضیحات حامی (به ثانیه)' میزان زمانی که باید صبر شود تا نام حامی و یا توضیحات حامی نمایش داده شوند را وارد کنید.
بطور پیشفرض مقدار 'مدت زمان نمایش هشدار (به ثانیه)' 10 ثانیه است و مقادیر 'میزان تاخیر نمایش مشخصات حامی (به ثانیه)' و 'میزان تاخیر نمایش توضیحات حامی (به ثانیه)' 0 ثانیه هستند که تاخیری در نمایش داده شدن آنها وجود نداشته باشد و همزمان با نمایش داده شدن هشدار نمایش داده میشوند.
بعد از ایجاد هرنوگه تغییرات حتما برای اعمال تغییرات روی دکمه 'ذخیره تغییرات' کلیک کنید.

تنظیمات ظاهری:

مشخصات ظاهری کادر مشخصات حامی:

برای تغییر مکانی که مشخصات حامی بر روی محتوای پشت زمینه آن قرار میگیرد از کادر 'مشخصات ظاهری کادر مشخصات حامی' که در قسمت 'تنظیمات ظاهری' است استفاده کنید. با تغییر ورودی های 'موقعیت عمودی کادر مشخصات حامی بر روی پس زمینه' و 'موقعیت افقی کادر مشخصات حامی بر روی پس زمینه' میتوانید موقعیت مکانی مشخصات حامی بر روی محتوای پشت زمینه آن را تغییر دهید.
تصویری از تمامی موقعیت های کادر مشخصات حامی بر روی محتوی پشت زمینه
شما میتوانید با استفاده از 'اندازه فاصله حاشیه بالایی کادر (padding-top)' و 'اندازه فاصله حاشیه سمت راست کادر (padding-right)' و 'اندازه فاصله حاشیه سمت چپ کادر (padding-left)' و 'اندازه فاصله حاشیه پایینی کادر (padding-bottom)' فاصله کادر مشخصات حامی را از تمامی جهت ها تغییر دهید.
تصویر مثالی از عملکرد فاصله حاشیه ها
بعد از ایجاد هرنوگه تغییرات حتما برای اعمال تغییرات روی دکمه 'ذخیره تغییرات' کلیک کنید.

ابزار هدف:

عملکرد این ابزار به این شکل است که اگر روی حساب شما هدفی فعال باشد (که از طریق قسمت تنظیمات حساب میتوانید هدف برای خود قرار دهید)، میزان پیشرفت هدف، درصد پیشرفت، مبلغ هدف، مقدار حمایت های انجام شده و عنوان هدف نشان داده میشود. محتوای این ابزار هر 10 ثانیه بروزرسانی میشود و اگر تغییراتی وجود داشته باشد اعمال میشود. توجه داشته باشید که تا زمانی که هدفی برای حساب قرار داده نشده باشد، هیچ محتوایی در این ابزار وجود نخواهد داشت.
این ابزار فعلا قابل سفارشی سازی نیست ولی بزودی تنظیمات سفارشی سازی برای تمامی قسمت های این ابزار اضافه خواهد شد.
محتوای درون این ابزار در وسط کادر انتخاب شده برای Browser Source نمایش داده میشوند و اندازه محتوای این ابزار نسبت به اندازه کادر انتخاب شده تغییر میکند که کادر انتخاب شده را پر کند. برای کیفیت بهتر،در Browser Source که برای این ابزار ساخته اید، Height آنرا بیشتر از 350 و Width آنرا بیشتر از 700 قرار دهید و با کشیدن گوشه های Browser Source اندازه این ابزار را تغییر دهید.
تصویر مثالی از ابزار هدف

ابزار لیست حامیان عمودی:

عملکرد این ابزار به این شکل است که نام و مبلغ حمایت 50 حامی آخر بصورت لیست عموی نمایش داده میشوند. اگر تعداد حمایت ها به اندازه ای زیاد باشد که ارتفاع لیست حامیان زیاد تر از ارتفاع کادر ابزار شود، لیست به سمت بالا و پایین حرکت میکند. محتوای این ابزار هر 10 ثانیه بروزرسانی میشود و اگر تغییراتی وجود داشته باشد اعمال میشود. توجه داشته باشید که تا زمانی که هیچ حامی وجود نداشته باشد، هیچ محتوایی در این ابزار وجود نخواهد داشت.
این ابزار فعلا قابل سفارشی سازی نیست ولی بزودی تنظیمات سفارشی سازی برای تمامی قسمت های این ابزار اضافه خواهد شد.
هر اندازه ای که برای Browser Source این ابزار انتخاب کنید، ابزار آن کادر را پر میکند و نسبت به اندازه Width و Height اتخاب شده برای Browser Source، اندازه محتوا و اندازه ارتفاع لیست تغییر میکند.
تصویر مثالی از ابزار لیست حامیان عمودی

ابزار لیست حامیان افقی:

عملکرد این ابزار به این شکل است که نام و مبلغ حمایت 50 حامی آخر بصورت لیست افقی نمایش داده میشوند. اگر تعداد حمایت ها به اندازه ای زیاد باشد که طول لیست حامیان زیاد تر از طول کادر ابزار شود، لیست به سمت چپ و راست حرکت میکند. محتوای این ابزار هر 10 ثانیه بروزرسانی میشود و اگر تغییراتی وجود داشته باشد اعمال میشود. توجه داشته باشید که تا زمانی که هیچ حامی وجود نداشته باشد، هیچ محتوایی در این ابزار وجود نخواهد داشت.
این ابزار فعلا قابل سفارشی سازی نیست ولی بزودی تنظیمات سفارشی سازی برای تمامی قسمت های این ابزار اضافه خواهد شد.
هر اندازه ای که برای Browser Source این ابزار انتخاب کنید، ابزار آن کادر را پر میکند و نسبت به اندازه Width و Height اتخاب شده برای Browser Source، اندازه محتوا و اندازه طول لیست تغییر میکند.
تصویر مثالی از ابزار لیست حامیان افقی

ابزار حمایت های عنوان دار:

این ابزار برای نمایش حمایت هایی هست که صاحب عنوانی هست. نام حامی و مبلغ حمایتی که یکی از عناوین 'آخرین حمایت ' یا 'بیشترین حمایت در کل' یا 'بیشترین حمایت در 30 روز گذشته' یا 'بیشترین حمایت در 7 روز گذشته' یا 'بیشترین حمایت در 24 ساعت گذشته' یا 'بیشترین حمایت در ماه گذشته' یا 'بیشترین حمایت در هفته گذشته' و یا 'بیشترین حمایت در روز گذشته' را داشته باشد را میتوان با این ابزار در پخش زنده نمایش داد و هر کدام لینک جداگانه دارند و میتوانند به صورت جداگانه در Browser Source های مختلف نمایش داده شوند. در این ابزار فقط نام و مبلغ یک حمایت نمایش داده میشود و اندازه محتوای داخل این ابزار نسبت به اندازه کادر Browser Source انتخاب شده تغییر میکند و ابزار سعی میکند که کادر انتخاب شده را پر کند. محتوای این ابزار هر 10 ثانیه بروزرسانی میشود و اگر تغییراتی وجود داشته باشد اعمال میشود.
این ابزار فعلا قابل سفارشی سازی نیست ولی بزودی تنظیمات سفارشی سازی برای تمامی قسمت های این ابزار اضافه خواهد شد.
هر اندازه ای که برای Browser Source این ابزار انتخاب کنید، ابزار آن کادر را پر میکند و نسبت به اندازه Width و Height اتخاب شده برای Browser Source، اندازه محتوای درون ابزار تغییر میکند.
تصویر مثالی از ابزار حمایت های عنوان دار

ابزار جمع کل حمایت ها:

این ابزار برای نمایش مجموع مبالغ حمایت های دریافت شده در دوره های زمانی مختلف است. با استفاده از این ابزار میتوان 'جمع کل حمایت ها' یا 'جمع حمایت های دریافت شده 30 روز گذشته' یا 'جمع حمایت های دریافت شده 7 روز گذشته' یا 'جمع حمایت های دریافت شده 24 ساعت گذشته' یا 'جمع حمایت های دریافت شده این ماه' یا 'جمع حمایت های دریافت شده این هفته' یا 'جمع حمایت های دریافت شده امروز' را نمایش داد و هر کدام لینک جداگانه دارند و میتوانند به صورت جداگانه در Browser Source های مختلف نمایش داده شوند. در این ابزار فقط جمع مبالغ دوره زمانی مورد نظر نمایش داده میشود و اندازه محتوای داخل این ابزار نسبت به اندازه کادر Browser Source انتخاب شده تغییر میکنم و ابزار سعی میکند که کادر انتخاب شده را پر کند. محتوای این ابزار هر 10 ثانیه بروزرسانی میشود و اگر تغییراتی وجود داشته باشد اعمال میشود.
این ابزار فعلا قابل سفارشی سازی نیست ولی بزودی تنظیمات سفارشی سازی برای تمامی قسمت های این ابزار اضافه خواهد شد.
هر اندازه ای که برای Browser Source این ابزار انتخاب کنید، ابزار آن کادر را پر میکند و نسبت به اندازه Width و Height اتخاب شده برای Browser Source، اندازه محتوای درون ابزار تغییر میکند.
تصویر مثالی از ابزار جمع کل حمایت ها